WARUNKI ZALICZENIA PRZEDMIOTU
WARUNKI ZALICZENIA PRZEDMIOTU ANALIZA INSTRUMENTALNA
KIERUNEK ANALITYKA MEDYCZNA
Program studiów obejmuje zajęcia z analizy instrumentalnej w wymiarze: 20 godzin
wykładu i 40 godzin ćwiczeń.
Studenci wykonują samodzielnie 8 zadań indywidualnych w zakresie analizy instrumentalnej. Zaliczenie każdego zadania odbywa się na podstawie przedstawionego przez studenta sprawozdania z przeprowadzonego oznaczenia oraz ustnego potwierdzenia wiedzy na temat zastosowanej metody analitycznej. Każde ćwiczenie punktowane jest w skali od 0 do 3 punktów (bez możliwości poprawiania). Zaliczenie pracowni z analizy instrumentalnej wymaga zdobycia 50% punktów.
Dopuszczenie do egzaminu wymaga: zaliczenia pracowni analizy instrumentalnej.
Egzamin z przedmiotu odbywa się w sesji letniej po II roku studiów w formie sprawdzianu pisemnego. Egzamin obejmuje materiał teoretyczny, ćwiczeniowy oraz zadania rachunkowe z zakresu analizy instrumentalnej. Wyniki egzaminu punktowane są w skali od 0 do 35 punktów. Egzamin zalicza minimum 21 punktów. W zależności od uzyskanej punktacji student otrzymuje ocenę:
0,0 – 20,9 ndst
21,0 – 24,0 dst
24,1 – 27,0 ddb
27,1 – 30,0 db
30,1 – 33,0 pdb
33,1 – 35,0 i więcej* bdb
W I terminie, do liczby punktów uzyskanych za pracę egzaminacyjną doliczana jest punktacja uzyskana w trakcie ćwiczeń. Za zaliczoną pracownię w wymiarze 10% liczby punktów uzyskanych.
Dodatkowa punktacja doliczana jest tylko jeden raz. Doliczenie punktacji dodatkowej do wyniku egzaminu niższego od 21 punktów nie pozwala na uzyskanie oceny wyższej niż dostateczna.